סוף סוף ... הבלוג שכולנו מחכים לו. אתם שדחקתם בי ואני שחלמתי עליו.

בשלושים שנה האחרונות חלק גדול מעיסוקי כתעשיין ויזם היו קשורים לסין. הקמתי מיזמים בישראל, סין ואירופה, חיברתי בין אנשים ותרבויות, מצאתי הזדמנויות עיסקיות והוצאתי אותם לפועל, ברב המקרים בעזרת שיתופי פעולה מול סין. יש לי עסקים גלובאליים בסין ובאירופה, ובמיוחד ניסיון של למעלה מ-20 שנה בעבודה עם סין, שכללה יבוא, יצוא ויזמות. צברתי מעל 1000 ימי פגישות בסין, אכלתי 1200 ארוחות עסקיות, וצברתי שותפים וחברים רבים בארץ זו. המפגשים היומיומיים עם אנשי העסקים הסיניים הם הבסיס שממנו צמחו כל העסקים. הניסיון שחובה על כל איש עסקים שרוצה להצליח בסין לקיים.

בשיא הצניעות אוכל לומר כי אני מכיר את התרבות העסקית בסין כמו שלא הרבה אנשים בישראל מכירים, ובטח הייתי אחד החלוצים בתחום. והיום אני מנצל את הידע זה ואת היכולות היזמיות והעסקיות שלי לעזור לעסקים ומיזמים העובדים או מעוניינים לעבוד בסין.

הכל התחיל בתחילת שנות האלפיים זיהיתי הזדמנות עסקית בחוסר הקשר בין סין לאירופה, בשל מחסומים שפתיים ותרבותיים. הקמתי חברה במטרה לשמש גשר בין התרבויות והשפות בין סין לאירופה.

בעולם הטואלטיקה והאריזה שבו אני עובד, לשני הצדדים היו מגבלות הנובעות ממורכבות העסקים הבינלאומיים, מסמכים מיוחדים, ומורכבות המילוי והדיוק שיש צורך למלא מסמכי ייבוא, בעיות תקשורת. שפה. תרבות ולכן האירופאים נמנעו מלעסוק עם השוק הסיני.

הפעילות התקיימה במקביל באירופה ובסין. ההתחלה כללה רתימה של כמה חברות סיניות שכבר עבדנו איתם, לפעילות זו, יחד עם יצרנים הישראליים. נוצרה סיטואציה מעניינת ומרתקת ובעיקר מאתגרת. עם עליות וירידות, ומאבקים ולימוד עצמי אין סופיים, כך החל להצטבר אותו ניסיון ומוניטין שרכשנו כשלמדנו את אותה תרבות וכללי התנהגות בלתי מובנים.

הקמתי משרד בדרום מזרח סין ובצפון מזרח סין. ולשותפויות ליזמיות שונות במרחבי סין. פעילות  בינלאומית זו מאפשרת עסקים בשווקים שונים בעולם כולו בארה"ב. אירופה. דרום אפריקה ומדינות שכנות במיזרח.

אני מזמין אותך להנות מבלוג זה ומההרצאות שלי על סין, וכמובן ליצור קשר לשאול ולהתעניין בכל הנוגע לעשיית עסקים בסין.